نیاز به مشاور دارید ؟ 33112698 - 02133531905  automation.soren@gmail.com

Heating

فروش تجهیزات PLC

Ventilation

تعمیرات تخصصی PLC

Air Conditioning

خدمات اتوماسیون صنعتی

 

نصب و راه اندازی اینورتر

Heating

اتوماسیون صنعتی سورن

اینورتر ولتاژ DC را به ولتاژ AC تبدیل می کند. در بیشتر موارد ، ولتاژ ورودی DC معمولاً پایین تر است .

بیشتر بخوانید

نصب و راه اندازی استپر موتور

Ventilation

اتوماسیون صنعتی سورن

یک موتور الکتریکی DC بدون برس است که چرخش کامل را به تعدادی از مراحل مساوی تقسیم می کند.

بیشتر بدانید

انواع کارتهای جانبی PLC

Air Conditioning

اتوماسیون صنعتی سورن

اجزای سخت افزاری یک PLC (معمولاً قابل اتصال). به عنوان مثال ، کارتهای PLC شامل منبع تغذیه 

بیشتر بدانید

آیا برای سیستم های اتوماسون صنعتی PLC به خدمات حرفه ای نیاز دارید؟

امروز با ما تماس بگیرید و کارشناسان ما راه حلی برای شما خواهند یافت

نصب و راه اندازی استپر موتور

موتور پله ای ، همچنین به عنوان موتور پله یا موتور پله ای شناخته می شود ، یک موتور الکتریکی DC بدون برس است که چرخش کامل را به تعدادی از مراحل مساوی تقسیم می کند. از این رو می توان به موقعیت موتور دستور داد تا در یکی از این مراحل بدون هیچ گونه سنسور موقعیت برای بازخورد (یک کنترل کننده حلقه باز) حرکت و نگه دارد ، تا زمانی که موتور از لحاظ گشتاور و سرعت به دقت در برنامه کاربردی باشد.

موتورهای تمایل به سوئیچینگ موتورهای پله پز بسیار بزرگی هستند که دارای تعداد قطب کاهش یافته هستند و عموماً با حلقه بسته بسته می شوند.

هنگامی که ولتاژ DC به پایانه های آنها اعمال می شود ، موتورهای DC برس شده بطور مداوم می چرخند. موتور پله از ویژگی خاص خود برای تبدیل قطار پالس های ورودی (به طور معمول پالس های موج مربع) به یک افزایش دقیق در موقعیت شافت برخوردار است. هر پالس شافت را از طریق یک زاویه ثابت حرکت می دهد.

موتورهای استپر به طور موثری دارای چندین الکترومغناطیس "دندانه دار" هستند که در اطراف یک قطعه آهن دنده مرکزی قرار دارند. الکترومغناطیس ها توسط یک مدار درایور خارجی یا میکرو کنترلر انرژی می گیرند. برای چرخش شافت موتور ، ابتدا به یک الکترومغناطیس نیرو داده می شود که مغناطیسی دندان های دنده را به خود جذب می کند. هنگامی که دندانهای دنده با الکترومغناطیس اول تراز می شوند ، از الکترومغناطیس بعدی کمی جبران می شوند. این بدان معناست که وقتی الکترومغناطیس بعدی خاموش است و اولین خاموش است ، دنده کمی چرخانده می شود تا با قسمت بعدی تراز شود. از آنجا این روند تکرار می شود. به هر یک از این چرخش ها "مرحله" گفته می شود که تعداد عدد صحیح از مراحل انجام یک چرخش کامل است. از این طریق می توان موتور را با زاویه ای دقیق چرخاند.

ترتیب دایره ای الکترومغناطیس ها به گروه های مختلف تقسیم می شود که هر گروه به آنها فاز می گویند و در هر گروه تعداد مساوی الکترومغناطیس وجود دارد. تعداد گروه ها توسط طراح موتور پله ای انتخاب می شود. الکترومغناطیس های هر گروه با الکترومغناطیس گروه های دیگر در هم می آمیزند تا الگوی یکنواختی از آرایش را تشکیل دهند. به عنوان مثال ، اگر موتور پله دارای دو گروه به عنوان A یا B باشد و ده الکترومغناطیس در کل ، الگوی گروه بندی ABABABABAB خواهد بود.

الکترومغناطیس موجود در یک گروه ، همه در کنار یکدیگر انرژی می گیرند. به همین دلیل ، موتورهای استپ با فازهای بیشتر به طور معمول برای کنترل موتور از سیم (یا سیم) بیشتری برخوردار هستند.

02133112698 - 02133955610 - 02133531905 

02133119826 ـ 02136058692

09128399396

automation.soren@gmail.com

تهران - لاله زار جنوبی ـ مجتمع تجاری بوشهری ـ طبقه 3 ـ پلاک 2